Kilka lat temu w naszych domach pojawiły się pierwsze drony. Te niewielkie urządzenia mają wielkie możliwości - to nie tylko pouczające zabawki. Ich możliwości i zastosowanie są bardzo szerokie i pozwalają na ich zastosowanie w wielu dziedzinach życia, a nawet w biznesie czy ratownictwie. Jeśli więc zamierzasz sprawić sobie drona - przeczytaj nasze zestawienie siedmiu najczęściej kupowanych modeli, i wybierz odpowiedni dla siebie.
Drony profesjonalne
To drony do zadań specjalnych. Nie mają w sobie nic z zabawek - są bardzo zaawansowane technologicznie i stabilne. Cechują je prędkość i zasięg niespotykane w znanych nam zabawkowych dronach.
1. Multirotor Service - Drone G4 Eagle V2
Ten dron znajdzie zastosowanie w geodezji, fotografii, rolnictwie, a nawet przy obserwacji terenu w termowizji. Szeroki wachlarz dostępnych opcji sprawia, że można go z łatwością przystosować do każdego zadania. Ma lekką, choć bardzo wytrzymałą ramę z włókna węglowego.
Jego zasięg techniczny wynosi nawet 2000 metrów, stąd jego użycie jest wygodne i komfortowe. Wyposażony w autopilota z funkcjami powrotu do domu, trzymania pozycji oraz automatycznego startu i lądowania
Cena zakupu tego drona nie jest niska - wynosi 120 tysięcy złotych - ale jeśli zamierzasz używać drona na przykład w biznesie, to jest on tej ceny wart.

2. Dron MK ARF Okto XL 4S12
To idealny dron dla tych, którzy zamierzają wykorzystywać najnowsze zdobycze technologiczne w pracy, a jednocześnie lubią majsterkować. Dron jest nie w pełni złożony: ma zainstalowane wszystkie podzespoły elektroniczne i elektryczne, ale kupujący musi wykonać pewne proste prace montażowe takie jak przykręcenie śrub, montaż podwozia, akumulatora i uchwytów.
Dron wyposażony w oprogramowanie i licencję do użytku komercyjnego.
Cena tego drona jest ponad czterokrotnie niższa niż modelu wymienionego wcześniej i wynosi jedyne 27 600 złotych.

3. Dron Delair - tech DT-18
Niezwykły dron, który niezawodnie pracuje nawet w najtrudniejszych warunkach, przy złej widoczności - jako jedyny bezzałogowy samolot cywilny, który posiada certyfikat do lotów przy minimalnej widoczności, wydany przez francuski urząd lotnictwa cywilnego.
Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki - pozwala na obserwację terenu w czasie rzeczywistym w podczerwieni. Jest wykorzystywany w akcjach przeciwko kłusownikom, w akcjach związanych z obronnością, w pożarnictwie i do oceny szkód po katastrofach.
Ten mały samolocik osiąga maksymalną szybkość około 80 km/godz., a zasięg kontroli nad nim wynosi aż 40 km. To najdroższy dron w tym zestawieniu - możesz go kupić za 230 tysięcy złotych.

Drony półprofesjonalne
Choć nie osiągają takich prędkości jak drony profesjonalne, także są warte uwagi. Ich zasięg także jest nieco mniejszy, ale za to jakością wykonania i użytych do ich produkcji materiałów - nie ustępują dronom profesjonalnym.
1. DJJ Phantom 4
Godny następca najpopularniejszego quadrocoptera na świecie. Wyposażony w inteligentny system omijania przeszkód, który pozwala mu na samodzielne wzniesienie się lub zmianę toru lotu po wykryciu przeszkody. Ma także możliwość śledzenia wskazanego obiektu. Wbudowana kamera nagrywa w jakości Slow Motion, co daje najwyższą jakość materiału. Akumulator pozwala na nieprzerwaną pracę przez 28 minut i na bieżąco przesyłają informację o poziomie naładowania.
O tym dronie można mówić długo, jeśli więc jesteście zainteresowani jego niezwykłymi możliwościami, możecie więcej o nim przeczytać (i, oczywiście, kupić go) tutaj.

2. Dron Hexacopter X800
To nowość na rynku - zbudowany na ramie węglowej dron do zdjęć i filmów z powietrza. Można składać go na czas transportu. Najlepszy na rynku stosunek wagi do czasu pracy drona. Nowoczesne rozwiązania gwarantują mu idealną stabilizację lotu.
Ten doskonałej jakości dron kupić można już w cenie 4800 złotych.

3. Dron Walkera Voyager 3 DEVO F12E
Szczególnie predysponowany do nagrywania filmów dron daje możliwość obrotu kamery o 360 stopni. Śmigło o średnicy prawie 40 cm, masywna i bardzo wytrzymała konstrukcja i sztywne mocowanie ramion do kadłuba zapewniają doskonałą pracę i stabilność przy nawet najsilniejszych podmuchach wiatru.
Łatwo się go demontuje i ponownie składa dzięki budowie modułowej. Napędzany potężnymi silnikami bezszczotkowymi dron wyposażony jest w możliwość montażu dodatkowej kamery lub gimbala.
Dron do zadań specjalnych, który kupisz w cenie 6800 złotych.

Drony zabawkowe
Drony zabawkowe nie osiągają zawrotnych prędkości i nie mają niesamowitego zasięgu, ale to rozwijająca i pouczająca zabawka. Niezwykły gadżet, z którego ucieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Cechują je niewielkie rozmiary i waga, dzięki czemu można bez najmniejszych problemów zabrać je do parku czy na wakacje. Ważne przy zakupie drona - zabawki jest upewnienie się, że jest on wytrzymały i odporny na upadki i zderzenia. Lepiej nie kupować osobie początkującej delikatnego i wrażliwego drona. Ceny zabawkowych dronów są zróżnicowane, ale każdy znajdzie wśród nich coś na miarę swoich możliwości.
Najchętniej kupowanym dronem zabawkowym jest X - DRONE Mini G- Shock H05NC. Niewielki quadrocopter mini z kamerą, bardzo wytrzymały na upadki i zderzenia dzięki zastosowaniu ramy z materiałów najwyższej jakości oraz zastosowaniu specjalnej konstrukcji. Co go odróżnia od innych dronów - zabawek? Z pewnością zainstalowana w nim kamera oraz możliwość wykonywania nim skomplikowanych ewolucji powietrznych, z koziołkami i fikołkami włącznie. Świetny pomysł na prezent urodzinowy, którym uszczęśliwicie każde dziecko i dorosłego.
Do innych, nie mniej popularnych, zabawkowych dronów należą:
Dron Sky Hawkeye 1315 z kamerą WiFi,
Quadrocopter UDI U830 4CH,
Quadrocopter Aircraft.
Jak widać drony to urządzenia o szerokiej gamie zastosowań: od zabawy, poprzez monitorowanie upraw, aż po zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej.